Najczęściej zadawane pytania

Czym jest i jak działa botox?

Botox to naturalny preparat w postaci oczyszczonej toksyny botulinowej. W kosmetycznym użyciu jest wstrzykiwany w mięśnie twarzy odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek twarzy poprawiając jej wygląd. Powoduje to rozluźnienie mięśni twarzy, a tym samym zapobiega marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Efekt jest taki, że mięśnie mogą być w "hibernacji" od 4 do 6 miesięcy, co sprawia, że skóra jest gładka i bez zmarszczek, które są skutkiem ruchu mięśni.

Botox jest również wykorzystywany do osłabienia mięśni twarzy, które poddają się grawitacji, czyli opadają na dół, działa to jak tymczasowy lifting. Przetestowany w użyciu do zmarszczek na czole i w okolicach oczu, jest bardzo skuteczny, przy zabiegu usuwania zmarszczek mimicznych twarzy.

Istotny jest fakt, że toksyna botulinowa działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których została wstrzyknięta, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Wstrzyknięcia preparatu są praktycznie bezbolesne i wykonuje się je bardzo cienką igiełką. Przed samym wstrzyknięciem toksyny botulinowej lekarz specjalista na kilka sekund przykłada zamrożony żel, który działa znieczulająco i jednocześnie obkurcza naczynia, co zmniejsza występowanie siniaczków w miejscach iniekcji. Najmniej odczuwalne jest dozowanie botoxu w okolicach kurzych łapek, a to ze względu na zmniejszone unerwienie naskórka w tym obszarze twarzy.


Jaka jest różnica pomiędzy kawitacją a mikrodermabrazją?

Kawitacja to bezbolesne, głębokie oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, która pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz pozbycie się bakterii. Zapewnia wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie, dezinfekuje. Kawitacja to idealny zabieg dla bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, trudno gojącej się, to również rewelacyjny zabieg oczyszczający dla skóry skłonnej do wyprysków, trądzikowej, przetłuszczającej się.

Mikrodermabrazja diamentowa to bezinwazyjny zabieg wygładzania skóry przy użyciu sterylnych głowic diamentowych.

Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwami poprzez oddziaływanie na naskórek głowicą pokrytą mikrokryształkami diamentu. W ten sposób umiarkowanie usuwana jest martwa warstwa naskórka dzięki czemu w jego podstawowej warstwie dochodzi do wzmożonej produkcji nowych komórek wypychanych do góry aby zastąpić komórki martwe i usunięte. Złuszczanie jest stopniowe i równomierne dlatego nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia naskórka. Wyraźnie wygładza, odświeża i regeneruje skórę, poprawia jej koloryt i elastyczność, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i zwęża rozszerzone pory, redukuje rozstępy i blizny. Już jednorazowy zabieg pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty, jednak aby trwale poprawic kondycję naskórka należy poddać się serii zabiegów.


Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry w sposób całkowicie bezpieczny.

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywnym, nieinwazyjnym rozwiązaniem do zabiegów mezoterapii wykonywanej za pomocą igły. Całkowicie bezbolesny zabieg pozwala na kontrolowane wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej wykorzystuje zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na otworzenie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł.

Specjalne koktajle preparatów bogate w składniki biologicznie aktywne zostały skomponowane w celu odmłodzenia, normalizowania, rewitalizowania, nawilżania, tonizowania, rozjaśniania przebarwień, spłycania zmarszczek, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.


Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa inaczej"fotoepilacja", czyli trwałe usuwanie owłosienia za pomocą lasera niszczącego cebulki włosowe.

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii laserowej w celu zatrzymania na długi czas wzrostu włosów. Światło lasera jest pochłaniane przez ciemny barwnik cebulki, po dojściu do niej zmienia się w ciepło i cebulka ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry. Należy wykonać cykl trzech do pięciu zabiegów, w odstępach co cztery do ośmiu tygodni, aby zobaczyć satysfakcjonujące rezultaty. Po zabiegu depilacji laserowej włosy zaczynają odrastać, ale po trzech - czterech tygodniach wypadają. Za każdym razem odrasta coraz mniej włosów. Idealnym kandydatem do zabiegu laserowego usuwania włosów jest osoba o jasnej karnacji i ciemnych włosach, ale można osiągnąć dobre wyniki również u kobiet o ciemniejszej karnacji.


Czy endermologia jest skuteczna?

Endermologia jest to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażoną w dwie ruchome, niezależnie pracujące rolki. Masowany fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze, która posiada możliwość regulacji dzięki czemu ssanie może być ciągłe lub pulsacyjne.

Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne, wspomagają jedynie naturalne procesy zachodzące w organizmie. U wielu osób po 15-20 zabiegach efekty są porównywalne do efektów chirurgicznej liposukcji, dlatego Endermologie uważa się na świecie za zabieg numer jeden w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest wykonywany w specjalnym kostiumie (tzw. endermowear), który zwiększa poślizg rolek i nie dopuszcza do uszkodzenia skóry.

Pojedynczy zabieg trwa około 35 minut. W jego trakcie masowane jest całe ciało, skupiając się na miejscach szczególnie dotkniętych cellulitem. Aby uzyskać najlepsze efekty, endermologia wykonywana jest w seriach od 10 zabiegów, jeden-dwa razy w tygodniu. Jednocześnie można stosować inne zabiegi redukujące celulit i modelujące sylwetkę. Najlepsze rezultaty uzyskiwane są poprzez połączenie Endermologii z mezoterapią bezigłową. Efekty są naprawdę rewelacyjne.


ofertabaner